Pomoc w doborze zegarka

Zegarek jest ważnym elementem naszego wizerunku. Jak w każdej dziedzinie, także przy doborze odpowiedniego zegarka najważniejszy jest umiar. Odpowiedni czasomierz powinien być dostosowany do stroju i okazji.
Zegarek jest w obecnej chwili traktowany jako interesujący dodatek, który pełni rolę dodatkowej biżuterii. Zegarek uważany jest również za miarę prestiżu, dlatego należy bardzo starannie dobierać jego wygląd. Zegarek niekiedy również stanowi odbicie poczucia własnej wartości człowieka.

 Można wyróżnić następujące typy zegarków:

Wizytowe – eleganckie, ale o mniejszym splendorze niż na przykład zegarki wieczorowe, można je założyć na spotkanie biznesowe.
Wieczorowe – to zegarki zdecydowanie najbardziej eleganckie idealne na założenie na ważne przyjęcie, czy też bal, posiadają najczęściej większą kopertę, są zdobione szlachetnymi kamieniami czy wykańczane złotem.
Sportowe – zegarki dla najbardziej aktywnych, są wytrzymałe, odporne na wstrząsy, jak również wodoodporne, które są doskonałe do uprawiania sportu. Posiadają charakterystyczny design, który z pewnością nie nadaje się na oficjalne wyjścia.
Codzienne – takie zegarki są uniwersalne, można je nosić na co dzień ponieważ pasują do wszystkiego.
Kupując zegarek musimy zdecydować się na mechanizm, jaki w nim funkcjonuje. Rozróżniamy zegarki mechaniczne, automatyczne, kwarcowe. Wybierając kolor zegarka, trzeba mieć na uwadze kolorystykę naszych codziennych ubiorów. Najbardziej uniwersalne są zegarki na czarnym pasku albo na srebrnej bransolecie. Musimy także dokonać wyboru wielkości zegarka, a więc wielkości i kształtu jego koperty. Wszystko uzależnione jest tu od indywidualnych preferencji użytkownika. Okrągłe koperty uważane są za najbardziej klasyczne. Dominujące znaczenie przy wyborze wielkości koperty zegarka ma wielkość naszego nadgarstka. Nie powinno się wybierać zbyt dużych zegarków, ponieważ ich noszenie i użytkowanie będzie po prostu niewygodne.