Certina

ZEGARKI CERTINA

Zegarki Certina słyną z precyzji, niezawodności i sportowego charakteru. Ta marka sportowych zegarków cieszy się międzynarodowym uznaniem, które zawdzięcza wysokiej jakości szwajcarskiemu wykonawstwu i 130-letniemu doświadczeniu.

 

1888: NARODZINY MARKI SPORTOWYCH ZEGARKÓW

Bracia Adolf i Alfred Kurth zakładają swój pierwszy zakład zegarmistrzowski w szwajcarskim mieście Grenchen. W tym romantycznym miejscu u stóp gór Jura, między Solothurn i Biel, bracia i ich trzej pracownicy pracują w przybudówce do domu rodzinnego. W kolejnych latach ich biznes rozkwita, warsztat się rozbudowuje, a firma zatrudnia nowych pracowników.

 

 

W 1906 roku bracia Kurth nadają marce swoich zegarków nazwę: «Grana» od łacińskiej nazwy Grenchen – «Granacus». Wysoka jakość tego zegarka zostaje szybko dostrzeżona i zdobywa kilka nagród. W latach 20. XX wieku, synowie Alfreda Kurtha, Erwin i Hans, dołączają do zespołu firmy i przeprowadzają ją przez trudne czasy Wielkiego Kryzysu.

 
 
 

1939: CERTINA. BEZPIECZNA.

W latach 30. XX wieku firma zaczyna posługiwać się marką Certina, nie bez powodu: nazwa ta jest łatwa do wymówienia w każdym języku i pochodzi od łacińskiego słowa „certus”, oznaczającego „bezpieczny”. Marka zostaje oficjalnie zarejestrowana w 1939 roku, a od 1949 roku jest jedyną marką używaną przez firmę.

 
 

 1959: NARODZINY DS CONCEPT

W 1959 roku Certina prezentuje pierwszy zegarek z systemem DS Concept. Automatyczny model Certina DS jest wyjątkowo odporny na wstrząsy i wodoszczelny do 20 barów (200 metrów). Wyznacza nowe standardy dla całego pokolenia zegarków.

 

 

1960: EKSPEDYCJA W HIMALAJE

System Certina DS towarzyszy międzynarodowej wyprawie w jej pierwszym udanym wejściu na 8167-metrowy szczyt Dhaulagiri w zachodnim Nepalu. Z łatwością, bez najmniejszego problemu, stawia czoła wszystkim wyzwaniom – od silnych wahań temperatury po duże różnice wysokości i ciśnienia.

 

 

1965: Z SEALAB II NA DNO OCEANU

System Certina DS bierze również udział w podwodnym projekcie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Sealab II. Projekt wymaga zaangażowania naukowców i nurków pracujących na stacji nurkowej w różnych obszarach badań morskich. Wszyscy oni zgodnie potwierdzają niezawodność systemu Certina DS w każdych warunkach.

 

1969: NURKOWY SUKCES

Innowacyjny model DS-2 Super PH 500 M stanowi element podwodnego eksperymentu Tektite, w ramach którego czterech badaczy przez dwa miesiące mieszka w dwóch podwodnych habitatach znajdujących się pod obserwacją NASA. Noszone przez badaczy modele Certina uzyskują najlepsze wyniki.

 

 

1970: MIERZYMY WYSOKO

Zegarki Certina towarzyszą również japońskiej ekspedycji na szczyt Mount Everest - kolejnego miejsca na ziemi, w którym panują niezwykle trudne warunki. Podczas tej wyprawy japoński narciarz Miura wykonuje jeden z najbardziej zuchwałych zjazdów narciarskich w historii, pokonując 1000-metrowy odcinek, rozpoczynający się na wysokości 8000 metrów. W trakcie tego wyczynu ma na sobie zegarek DS-2 Chronolympic.

 

1971: CZAS POSŁUCHAĆ WŁASNEGO CIAŁA

Certina Biostar to pierwszy na świecie zegarek wyświetlający dzienny biorytm użytkownika. Użytkownik tego modelu może w mgnieniu oka skontrolować swój biorytm fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

 

 

 

1973-1976: WSPÓLNE ZWYCIĘSTWO

Belgijski motocyklista Roger de Coster po raz trzeci wygrywa mistrzostwa świata klasy 500cc, z dumą nosząc zegarek Certina DS 288. Niezwykle wytrzymały i odporny na zarysowania model DS DiaMaster zawsze przykuwa uwagę – w tym też na nadgarstku słynnego amerykańskiego boksera wagi ciężkiej, Muhammada Ali.

 

 

1983: NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII SZTUKI ZEGARMISTRZOWSKIEJ

Certina dołącza do nowo założonej grupy SMH (SMH Group), prowadzonej przez przedsiębiorcę-wizjonera i wielbiciela zegarków Nicolasa G. Hayka. SMH zostaje największą na świecie grupą producentów zegarków, a w 1999 roku zmienia nazwę na Swatch Group. Sportowe zegarki Certina to produkty z średniego segmentu cenowego gamy grupy korporacyjnej.

 

1995: PRAWDZIWIE SPORTOWY ZEGAREK

Nowe modele Cascadeur pozwalają już na pierwszy rzut oka docenić biegłość marki Certina w produkcji sportowych zegarków: pasek zegarka został zaprojektowany na podobieństwo łańcucha motocyklowego, a dwa przyciągające wzrok metalowe pręty nad szkłem szafirowym zapewniają dodatkową ochronę.

 

 

 

2002: POMIARU CZASU W TERENIE

Certina stale zwiększa swoje zaangażowanie w świat sportów motorowych. Teraz model tej marki można zobaczyć na nadgarstku popularnego mistrza rajdowego Colina McRae.

 

 

 

2005: NA PODIUM ZWYCIĘZCÓW

Jako oficjalny sponsor zespołu Sauber Petronas, Certina świętuje swój debiut w Formule 1. Wyścigi samochodowe to dyscyplina, której marka pozostanie wierna przez wiele lat. W tym samym czasie marka cieszy się zdobyciem tytułu światowego mistrza klasy 125cc przez motocyklistę Thomasa Lüthi, którego sponsorowała od początku jego kariery. Sportowym sukcesom marki odpowiada wdrożenie modelu DS Podium, który dzięki sportowemu wzornictwu i precyzji do dziś należy do najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy zegarków z rodziny Certina.

 

2013: 125 LAT Z MARKĄ CERTINA

Z okazji 125-lecia marki, Certina prezentuje nie tylko zupełnie nową, odmienioną identyfikację wizualną, ale i trzy nowe mechanizmy zegarków. Kaliber automatyczny Powermatic 80 to bardzo precyzyjny mechanizm z 80-godzinną rezerwą chodu, a model C01.21 zyskał renomę wyjątkowo niezawodnego chronografu; to innowacyjne trio napędzane kalibrem Precidrive™ reprezentuje nową generację zegarków kwarcowych, których precyzja jest porównywalna z precyzją chronometrów.Marka wciąż intensywnie angażuje się również w dziedzinę sportów motorowych i jest oficjalnym chronometrażystą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.

 

 

2015: NOWI PARTNERZY W PRĘDKOŚCI

Jako oficjalny partner Abu Dhabi Total World Rally Team, jednego z najsłynniejszych i odnoszących największe sukcesy zespołów rajdowych, Certina zwiększa swoją obecność w świecie sportów motorowych. Marka rozpoczyna również współpracę ze słynną serią ADAC GT Masters. Jako oficjalny chronometrażysta tej ekscytującej, europejskiej serii wyścigów samochodowych, Certina umacnia swoją reputację producenta prawdziwie sportowych zegarków podczas jednego z najistotniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowej motoryzacji.

 

2017: WPROWADZENIE DO PRECIDRIVE

Wysoko precyzyjny kaliber Precidrive stał się integralną częścią praktycznie wszystkich nowych zegarków kwarcowych firmy. Technologia ta jest obecnie na tak zaawansowanym poziomie, że uzyskiwanie przez Certinę certyfikatu COSC na chronometry dla kalibrów Precidrive odbywa się bez najmniejszych przeszkód.

 

 

2018: DS PH200M W NOWOCZESNEJ ODSŁONIE

Certina odmładza legendarny zegarek dla nurków, który mimo upływu lat nie stracił na swojej aktualności: Nawiązując do ponadczasowego designu swojego imiennika z 1967 roku, nowy DS PH200M łączy wyszukany styl z potężnym mechanizmem najnowszej generacji.

 

 

DOŚWIADCZENIE

Zegarki Certina to więcej niż tylko ładny wygląd. Nasi zegarmistrze równie dużą wagę przywiązują do technicznej finezji, doskonałego wykonawstwa i najwyższej precyzji, co do harmonijnego, sportowego wzornictwa.

 

SWISS MADE

Wszystkie zegarki Certina posiadają oznaczenie pochodzenia i znak jakości "Swiss made", pokazujący, iż zaliczają się one do grona oryginalnych przykładów szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Od roku 1888 firma posiada swą siedzibę w Szwajcarii i czuje się nierozerwalnie związana ze swoimi historycznymi i geograficznymi korzeniami.

Oznaczenie "Swiss Made" to nie tylko dowód materialnego pochodzenia zegarka, lecz również nawiązanie do bogactwa tradycji, jaka za nim stoi. Wymogi, jakie oznaczenie to stawia przed zegarkami i mechanizmami, są jasno określone i bardzo rygorystyczne. Oznacza to, że osoba kupująca oryginalny zegarek z oznaczeniem "Swiss Made" może być pewna, że posiada produkt faktycznie cechujący się szwajcarską jakością.

 

DS CONCEPT

Trwałość i niezawodność mają dla marki Certina kluczowe znaczenie. Te wartości doprowadziły do opracowania unikalnego systemu DS Concept, który po raz pierwszy który po raz pierwszy został wprowadzony przez markę w 1959 roku, i oznacza podwójny system zabezpieczeń ("Double Security" – DS). To właśnie ten rozbudowany układ zabezpieczeń wkomponowany w konstrukcję każdego zegarka Certina, bez względu na jego funkcję lub kolekcję, stanowi o długookresowej wytrzymałości i niezawodności tych zegarków. Pierwsze modele Certina DS wprowadzone do sprzedaży jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku udowodniły swoją wyjątkową jakość i trwałość w serii spektakularnych ekspedycji i projektów badawczych. 

 

TURTLE SYMBOL

Skorupa żółwia symbolizuje wytrzymałość i trwałość – cechy wszystkich zegarków Certina, bez wyjątków. Nie dziwi więc fakt, że skorupa żółwia stanowi symbol marki od lat 60. ubiegłego wieku. Do dziś ten charakterystyczny kształt znaleźć można na niemal każdym zegarku Certina a także w logo marki. Przywołuje on na myśl niezwykłą trwałość cechującą każdy zegarek Certina. Skorupa żółwia jest jednak również wyrazem bliskiego związku firmy Certina z wodnym żywiołem. W przeszłości marka zaangażowana była w istotne podwodne projekty badawcze, a obecnie udziela wsparcia organizacji Sea Turtle Conservancy oraz realizowanemu przez nią programowi Tour de Turtles. Celem posiadającej siedzibę na Florydzie organizacji jest walka o przetrwanie żółwi morskich i o zachowanie ich siedlisk. 

 

COUNT ON ME

Niezawodność, precyzja, innowacyjność: Certina poświęciła ponad 130 lat na doskonalenie sztuki szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Stawiamy na wysoką jakość rzemiosła, nowoczesną technologię i sportowego ducha. Nie mówimy tu jednak wyłącznie o czołowych osiągnięciach sportowych. Najważniejsza jest niezawodność, trwałość i otwartość na nowe rozwiązania.

Aby zyskać pewność, że wszystkie zegarki Certina spełniają te różnorodne oczekiwania, muszą one najpierw sprostać surowym kryteriom jakości: Odzwierciedlenie tych kryteriów można odnaleźć w bezkompromisowo wytrzymałym systemie podwójnego zabezpieczenia ("Double Security" – DS Concept) oraz w charakteryzującym wszystkie zegarki z naszej kolekcji oznaczeniu pochodzenia i znaku jakości "Swiss made".

 

Firma MAX-TIME jest od 1995 roku AUTORYZOWANYM salonem sprzedaży ZEGARKÓW CERTINA. Każdy zakupiony u Nas zegarek jest w 100% oryginalny, o czym świadczy dołączane do każdego produktu firmowe opakowanie CERTINA oraz certyfikat autentyczności wraz z dowodem zakupu i gwarancją.

Sprawdź nas na www.certina.com

Certina

CERTINA ORYGINALNE PUDEŁKO

 

Sprawdź naszą ofertę zegarków CERTINA